Quadratic forms over semilocal rings /

Bibliographic Details
Main Author: Baeza, Ricardo, 1942-
Format: Book
Language:English
Published: Berlin : Springer, 1978.
Series:Lecture notes in mathematics ; LNM ; v. 655 v. 655
Subjects:

MARC

LEADER 00000nam a2200000 4500
003 AR_CdUFM
005 20170712102245.0
008 131205s1978 gw ||||| |||| 00| 0 eng d
020 |a 0-387-08845-8 
020 |a 3-540-08845-8 
100 1 |9 844  |a Baeza, Ricardo,  |d 1942- 
245 1 0 |a Quadratic forms over semilocal rings /  |c Ricardo Baeza. 
260 |a Berlin :   |b Springer,   |c 1978. 
300 |a 199 p. 
650 4 |a Teoría de números 
942 |c LIBRO  |2   
490 |a Lecture notes in mathematics ;   |v v. 655  |a LNM ;  |v v. 655 
952 |0 0  |1 0  |2    |4 0  |6 M_LNM_V__655_000000000000000  |7 0  |9 654  |a MMA  |b MMA  |c LN  |d 2008-06-09  |l 1  |o M LNM v. 655   |p 06936  |r 2014-02-14 00:00:00  |s 2009-02-24  |y LIBRO 
999 |c 602  |d 602